0850 441 00 76
info@famcoturk.com
Lokasyon
İstanbul / TÜRKİYE
10:00 - 17:00
Pazartesi - Cumartesi

Yönetim Planı Hizmetlerimiz

Yönetim Planı Hizmetlerimiz

Sitelerin, belli bir kanunda veya yönetmelikte toplanmış bir mevzuatı yoktur. Ancak tanımlı bir sitenin “mevuatı” vardır, o da “ Site Yönetim Planı”-dır. Yönetim planının değiştirilmesi de çok ama çok yüksek bir onay oyu gerektirmektedir. Yönetim planları KMK madde 12 hükmünce kat irtifakı aşamasında verildiğinden, maalesef formalite bir evrak gibi algılanmakta ve projeye uyumlu, oturuma senaryolu hazırlanmamaktadır.

Yönetim planı ve bunda yapılan değişiklikler, bütün kat malikleriyle onların külli ve cüzi haleflerini ve yönetici ve denetçileri bağlar. Yönetim planının ve onda sonradan yapılan değişikliklerin tarihi, kat mülkiyeti kütüğünün (beyanlar) hanesinde gösterilir ve bu değişiklikler yönetim planına bağlanarak kat mülkiyetinin kuruluş belgeleri arasında saklanır.

İşte bu kadar önemli ve “sitelerin anayasası” olan Site Yönetim Planını, gerek ilk hazırlanmasına, gerekse değişimine çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü- asker ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve saha tecrübeli site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanları ile üniversite profesyonel site yönetimi programlarını yürüten eğitmen ve site yönetimleri konusunda önde gelen medya kuruluşlarındaki yazarlardan oluşan bir ekip olarak talibiz.