0850 441 00 76
info@famcoturk.com
Lokasyon
İstanbul / TÜRKİYE
10:00 - 17:00
Pazartesi - Cumartesi

Müteahhitlerimize Hizmetlerimiz

MÜTEAHHİTLERİMİZE HİZMETLERİMİZ

Kat Mülkiyet Kanunun 73. madde hükmünde “Geçici Yönetimden” bahsedilmektedir. Burada bahsedilen geçici yönetim; sitenin inşaattan oturuma geçiş sürecinin yönetiminin amaca uygunluğu açısından çok önemlidir. Bir proje, imalat-pazarlama ile ticari sürecini yürütürken marka anlamında bu sürecin tamamlayıcısı site yönetimidir. Site yönetimi oturumla başlamaz, site yönetimi kat irtifakı iradesi yani hafriyattan daha da önce, Kat Mülkiyet Kanunu maddeler 12,14’de bahsedilen Yönetim Planı ile başlar. Yönetim Planı, kat maliklerinin oybirliği ile aldığı ilk karar ve oraya koydukları ilk iradedir. İmalatın oturuma senaryolu yapılması da tam da bu planın projeye dahil edilmesi ile mümkündür. Maalesef, yalnızca ezber ticari kaygı ile hareket eden müteahhit ve sorumluluğunu yalnızca imalattan ibaret sanan proje müdürü yaklaşımı ile siteler, oturum aşamasında kopyala yapıştır ya da ezber hukuki bilgi ile oluşturulmuş, saha-oturumdan kopuk yönetim planlarının mevzuattan uzak sert sınırları içinde kaosa sürüklenir, sakinler memnuniyetsizliğinde sürekli emlak değeri kaybederler.

Bu kaosu önleyecek tedbirlerin alınması ancak yönetim Planının oturuma senaryolu oluşturulması ve imalatın da bu yönde yapılması ile mümkün iken; ezber ticari yaklaşım içinde müteahhitler bunu göz ardı ederler, hatta hiç dikkate almazlar, hatta müteahhitlerin yanında veya şirketin organizasyonunda bu tip sorunları çözecek bir birim ve çaba insanı da bulunmaz.

İşte bizler; maddi olarak sanılanın binde birinden daha az bir yük, itibar olarak da markaya sanılanın binlerce katı değer sağlayacak çok boyutlu olarak site yönetimleri yapısal-hizmet ve organizasyonu hakkında emekli hakim-savcı-mülki amir-emniyet müdürü- asker ile avukat, mimar-mühendis, mali müşavir ve site yönetimi profesyonelleri- gayrimenkul uzmanları ile üniversite profesyonel site yönetimi programlarını yürüten eğitmen ve site yönetimleri konusunda önde gelen medya kuruluşlarındaki yazarlardan oluşan bir ekibiz. Müteahhitlerimize, kat irtifakından başlayarak yönetim planı, imalatın mimarisi, binaların yerleşimi konularında olduğu gibi, geçici yönetim sürecinde de işbirliği içinde olmaya ve saha tecrübeli-mevzuat kaygılı, ticari kaygıya saygılı ve destek yönetim-danışmanlık hizmeti vermeye hazır ve talibiz.